To ensure accuracy, please note that images may be representative. Refer to the product data sheet for detailed specifications.
4308H7
| Manufacturer |
VCC |
| Manufacturer Product Number |
4308H7 |
Bulk Pricing
Qty.Price
50
100
250
500
1000
2500
$0.40
$0.39
$0.38
$0.37
$0.35
$0.33
This item is subject to a Tariff Surcharge of 5% that will be added to your cart during check-out.
Product Description
Description: LED YELLOW CLEAR T-1 3/4 T/H
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
|
| Color | Yellow |
| Configuration | Standard |
| Lens Color | Colorless |
| Lens Transparency | Clear |
| Millicandela Rating | 140mcd |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Current - Test | 20mA |
| Viewing Angle | 24° |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wavelength - Dominant | - |
| Wavelength - Peak | 583nm |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | - |
| Height (Max) | 9.19mm |
Product Videos
Custom Field
Tariff Rate 5%