To ensure accuracy, please note that images may be representative. Refer to the product data sheet for detailed specifications.
2110QA1
| Manufacturer |
VCC |
| Manufacturer Product Number |
2110QA1 |
Bulk Pricing
Qty.Price
10
25
50
100
250
500
$6.21
$6.00
$5.80
$5.62
$5.45
$4.93
Product Description
| This product is listed as Not For New Designs |
Description: INDICATOR NEON RED PANEL MNT
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
|
| Type | Neon |
| Lamp Color | Red |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | - |
| Ratings | AC |
| Voltage | 105V ~ 125V |
| Current | - |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.31" (7.87mm) |
| Lens Size | - |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
Product Videos
Custom Field