To ensure accuracy, please note that images may be representative. Refer to the product data sheet for detailed specifications.
5120F7
| Manufacturer |
VCC |
| Manufacturer Product Number |
5120F7 |
Product Description
| This product has been Discontinued |
Description: LED YELLOW T1 REAR PANEL MNT
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
|
| Type | LED |
| Lamp Color | Yellow |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | Diffused |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage | 2.1V |
| Current | 30mA |
| Panel Cutout Shape | - |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Lens Size | 3mm, T-1 |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating | 6.3mcd |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | Wire Leads - 4.6" (116.84mm) |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
Product Videos
Custom Field