2191U7-12V
| Manufacturer |
VCC |
| Manufacturer Product Number |
2191U7-12V |
Bulk Pricing
Qty.Price
10
Product Description
| This product has been Discontinued |
Description: LED IND LIGHT 12V YELLOW
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
| Type | LED |
| Lamp Color | Yellow |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | - |
| Ratings | - |
| Voltage | 12V |
| Current | - |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.31" (7.87mm) |
| Lens Size | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | Wire Leads - 4.6" (116.84mm) |