2191QLX5-24V
| Manufacturer |
VCC |
| Manufacturer Product Number |
2191QLX5-24V |
Product Description
| This product is listed as Not For New Designs |
Description: LED IND LIGHT GREEN 24V
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
| Type | LED |
| Lamp Color | Green |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | - |
| Ratings | - |
| Voltage | 24V |
| Current | - |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.31" (7.87mm) |
| Lens Size | - |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |