To ensure accuracy, please note that images may be representative. Refer to the product data sheet for detailed specifications.
2194A1-28V
| Manufacturer |
VCC |
| Manufacturer Product Number |
2194A1-28V |
Bulk Pricing
Qty.Price
1
10
25
50
100
250
500
$14.07
$13.58
$13.12
$12.69
$6.43
$6.23
$5.77
Product Description
| This product is listed as Not For New Designs |
Description: LAMP NEON INCAND RED PNL MNT
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
|
| Type | Incandescent |
| Lamp Color | Red |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | - |
| Ratings | - |
| Voltage | 28V |
| Current | - |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.31" (7.87mm) |
| Lens Size | - |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | Wire Leads - 4.6" (116.84mm) |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
Product Videos
Custom Field