To ensure accuracy, please note that images may be representative. Refer to the product data sheet for detailed specifications.
5381H7
| Manufacturer |
VCC |
| Manufacturer Product Number |
5381H7 |
Product Description
| This product is listed as End Of Life |
Description: LED YELLOW T1-3/4 VERTICAL PCB
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
|
| Color | Yellow |
| Wavelength - Peak | 585nm |
| Configuration | Single |
| Current | 10mA |
| Millicandela Rating | 10mcd |
| Viewing Angle | - |
| Lens Type | Tinted |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating | 2.1V |
| Mounting Type | Through Hole |
Product Videos
Custom Field