L34S300D15T
| Manufacturer Product Number |
L34S300D15T |
Product Description
Description: Current Sensor • For Measuring: AC/DC • Sensor Type: Hall Effect, Open Loop • Current - Sensing: 300A • Number of Channels: 1 • Voltage - Supply: ±12V ~ 15V • Accuracy: - • Polarization: Bidirectional • Mounting Type: Chassis Mount
| Sensor Type | Hall Effect, Open Loop |
| Current - Sensing | 300A |
| Sensitivity | - |
| Frequency | DC ~ 25kHz |
| Linearity | ±0.5% |
| Accuracy | - |
| Voltage - Supply | ±12V ~ 15V |
| Response Time | 5µs |
| Current - Supply (Max) | 25mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |