To ensure accuracy, please note that images may be representative. Refer to the product data sheet for detailed specifications.
AQV221
| Manufacturer |
Panasonic |
| Manufacturer Product Number |
AQV221 |
Product Description
| This product has been Discontinued |
Description: SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-40V
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
|
| Mounting Type | Through Hole |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, DC (RF) |
| Voltage - Input | 1.14VDC |
| Voltage - Load | 0 V ~ 40 V |
| Load Current | 80 mA |
| On-State Resistance (Max) | 35 Ohms |
| Termination Style | PC Pin |
| Package / Case | 6-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
Product Videos
Custom Field