MS1238E48B1-FHR-2EM
| Manufacturer |
Mechatronics |
| Manufacturer Product Number |
MS1238E48B1-FHR-2EM |
Product Description
Description: Fan Tubeaxial 48VDC Square - 120mm L x 120mm H Ball 271.1 CFM
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
| Voltage - Rated | 48VDC |
| Size / Dimension | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width | 38.00mm |
| Air Flow | 271.1 CFM (7.59m³/min) |
| Static Pressure | 1.190 in H2O (296.4 Pa) |