MR8032H24B1-FSR
| Manufacturer Product Number |
MR8032H24B1-FSR |
Product Description
Description: DC Axial Fan • Voltage - Rated: 24VDC • Shape: Square • Frame Size: 80x80x32mm • Air Flow: 73.0 CFM • Static Pressure: 0.763 in H2O (190.0 Pa) • Bearing Type: Ball Bearing • Housing Style: Flanged style • RPM: 6000 RPM • Impeller Style: Standard Impeller
| Attribute Value
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Shape | Square |
| Frame Size | 80x80x32mm |
| Width | 32.00mm |
| Air Flow | 73.0 CFM |
| Static Pressure | 0.763 in H2O (190.0 Pa) |