MR1225H24B1-FSR
| Manufacturer |
Mechatronics |
| Manufacturer Product Number |
MR1225H24B1-FSR |
Product Description
Description: DC Axial Fan • Voltage - Rated: 24VDC • Shape: Square • Frame Size: 120x120x25mm • Air Flow: 136.0 CFM • Static Pressure: 0.480 in H2O (119.6 Pa) • Bearing Type: Ball Bearing • Housing Style: Flanged style • RPM: 4500 RPM • Impeller Style: Standard Impeller
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Shape | Square |
| Frame Size | 120x120x25mm |
| Width | 25.00mm |
| Air Flow | 136.0 CFM |
| Static Pressure | 0.480 in H2O (119.6 Pa) |