M5210H12C1-RSR-1214
| Manufacturer |
Mechatronics |
| Manufacturer Product Number |
M5210H12C1-RSR-1214 |
Product Description
Description: DC Axial Fan • Voltage - Rated: 12VDC • Shape: Square • Frame Size: 52x52x10mm • Air Flow: 9.89CFM • Static Pressure: 0.120 in H2O (30.0 Pa) • Bearing Type: 1 Ball/1 Sleeve • Housing Style: Ribbed style • RPM: 5000 RPM • Impeller Style: Standard Impeller
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Shape | Square |
| Frame Size | 52x52x10mm |
| Width | 10.00mm |
| Air Flow | 9.89CFM |
| Static Pressure | 0.120 in H2O (30.0 Pa) |