G8032H12B1-RSR
| Manufacturer |
Mechatronics |
| Manufacturer Product Number |
G8032H12B1-RSR |
Product Description
Description: DC Axial Fan • Voltage - Rated: 12VDC • Shape: Square • Frame Size: 80x80x32mm • Air Flow: 48.0 CFM • Static Pressure: 0.370 in H2O (92.2 Pa) • Bearing Type: Ball Bearing • Housing Style: Ribbed style • RPM: 4000 RPM • Impeller Style: Standard Impeller
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Shape | Square |
| Frame Size | 80x80x32mm |
| Width | 32.00mm |
| Air Flow | 48.0 CFM |
| Static Pressure | 0.370 in H2O (92.2 Pa) |