Hammond 1418N4K12
| Manufacturer |
Hammond |
| Manufacturer Product Number |
1418N4K12 |
Product Description
Wallmount Box • Size / Dimension: 30.000" L x 24.000" W (762.00mm x 609.60mm) • Height: 12.000" (304.80mm) • Design: Hinged Door, Lid • Material: Metal, Steel • Color: Gray • Features: Interior Panels, Mounting Flange |
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
| Container Type | Box |
| Size / Dimension | 30.000" L x 24.000" W (762.00mm x 609.60mm) |
| Height | 12.000" (304.80mm) |
| Area (L x W) | 720in² (4645cm²) |