ICB30LN15NOM1
| Manufacturer |
Carlo Gavazzi |
| Manufacturer Product Number |
ICB30LN15NOM1 |
Product Description
Description: PROX SENSOR IND. M30 PLUG LONG NPN NO NO-FLUSH R.2
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
| Sensor Type | Inductive |
| Sensing Distance | 0.591" (15mm) |
| Output Type | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency | 1kHz |
| Shielding | Unshielded |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply | 10V ~ 36V |
| Termination Style | Connector |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |