To ensure accuracy, please note that images may be representative. Refer to the product data sheet for detailed specifications.
Bud Industries ANS-3821-B
Bulk Pricing
Qty.Price
1
5
10
25
50
$43.36
$39.30
$38.11
$34.93
$33.99
Product Description
Die-Cast Aluminum Box • Size / Dimension: 5.984" L x 4.409" W (152.00mm x 112.00mm) • Height: 1.181" (30.00mm) • Design: Cover Included • Color: Black • Thickness: 0.098" (2.49mm) • Features: EMI Shielded, PCB Supports |
|
| Product Information | | Resources |
| | RoHS Compliant |
|
Product Attribute
| Attribute Value
|
| Container Type | Box |
| Size / Dimension | 5.984" L x 4.409" W (152.00mm x 112.00mm) |
| Height | 1.181" (30.00mm) |
| Area (L x W) | 26.3in² (170cm²) |
| Design | Cover Included |
| Material | Metal, Aluminum |
| Color | Black |
| Thickness | 0.098" (2.49mm) |
| Features | EMI Shielded, PCB Supports |
| Ratings | IP67, NEMA 1,2,4,4X,12,13 |
Product Videos
Custom Field