APM Hexseal SFR256X14270182DEGREE
| Manufacturer |
APM Hexseal |
| Manufacturer Product Number |
SFR256X14270182DEGREE |
Bulk Pricing
Qty.Price
10
Product Description
Machine Screws • Screw Head Type: Flat Head • Drive Type: Phillips • Features: Self Sealing • Thread Size: #2-56 • Head Height: - • Length - Below Head: 0.250" (6.35mm) 1/4" • Material: Stainless Steel |
| Product Information | | Resources |
Product Attribute
| Attribute Value
| Type | Machine Screw |
| Screw Head Type | Flat Head |
| Drive Type | Phillips |
| Features | Self Sealing |
| Thread Size | #2-56 |
| Head Diameter | 0.172" (4.37mm) |
| Head Height | - |
| Length - Below Head | 0.250" (6.35mm) 1/4" |